Plugins - Maintenance - Stable (latest release) - en to it translation catalogue (50 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: Take your website for maintenance away from public view. Use maintenance plugin if your website is in development or you need to change a few things, run an upgrade. Make it only accessible by login and password. Plugin has a options to add a logo, background, headline, message, colors, login, etc. Extended PRO with more features version is available for purchase.
it: Metti il tuo sito web in manutenzione per tenerlo lontano dalla vista del pubblico. Utilizza il plugin per la manutenzione se il vostro sito è in fase di sviluppo o se necessita di modifiche, aggiornamenti. Potrai accedere solo con login e password. Dal Plugin potrai per aggiungere logo, sfondo, titolo, messaggio, colori, login, ecc. L'estensione alla versione Pro con più funzionalità è disponibile per l'acquisto.

en: Login
it: Accesso

en: Lost Password
it: Password persa

en: Username
it: Nome utente

en: User Login
it: Accesso Utente

en: You entered your login and password are incorrect!
it: Il login e la password inserita sono errati!

en: You entered your password are incorrect!
it: La password inserita è errata!

en: You entered your login are incorrect!
it: Il login inserito è errato!

en: Permission access denied!
it: Autorizzazione d'accesso negata!

en: Website will be available soon
it: Il sito web sarà disponibile a breve

en: Maintenance mode is on
it: Modalità Maintenance attiva

en: Website is under construction
it: Sito web in costruzione

en: Demo website
it: Sito web demo

en: Purchase <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> version  with extended functionality. %1$s If you like our plugin please <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">rate it</a>, <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">leave feedbacks</a>.
it: Acquista la versione <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> con funzionalità aggiuntive. %1$s Se ti piace il nostro plugin <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">valutalo</a>, <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">lascia un feedback</a>.

en: Extended functionality
it: Funzionalità estesa

en: Zoner - Real Estate WordPress theme
it: Zoner - Tema Immobiliare di WordPress

en: Love.ly - Simple & Elegant WordPress theme
it: Love.ly - Semplice ed elegante tema di WordPress

en: ANAGLYPH - One page / Multi Page WordPress Theme
it: ANAGLYPH - Una pagina / Multi pagina Tema di Wordpress

en: Premium WordPress themes
it: Temi Premium Wordpress

en: You may find answers to your questions at <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/plugin/maintenance">support forum</a><br>You may  <a target="_blank" href="mailto:mail@fruitfulcode.com?subject=Maintenance plugin">contact us</a> with customization requests and suggestions.<br> Please visit our website to learn about us and our services <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
it: Puoi trovare le risposte alle tue domande <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/plugin/maintenance">forum di support</a><br>Puoi <a target="_blank" href="mailto:mail@fruitfulcode.com?subject=Maintenance plugin">contattarci</a> per le richieste di personalizzazione e suggerimenti.<br>Vi invitiamo a visitare il nostro sito per conoscere noi e i nostri servizi <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>

en: Have any questions?
it: Hai qualche domanda?

en: Font family
it: Famiglia di font

en: Font color
it: Colore della font

en: Background color
it: Colore di sfondo

en: Upload Background
it: Carica lo sfondo

en: Background image
it: Immagine di sfondo

en: Not available object.
it: Oggetto non disponibile.

en: Select the page to be displayed:
it: Seleziona la pagina da visualizzare:

en: CSS Code
it: Codice CSS

en: Login On / Off
it: Login Sì / No

en: Apply a blur
it: Applica opacità

en: Background blur
it: Opacità sfondo

en: Blur intensity
it: Intensità opacità

en: Service temporarily unavailable
it: Servizio momentaneamente non disponibile

en: Show admin bar
it: Visualizza barra d'amministrazione

en: Admin bar
it: Barra di amministrazione

en: Upload Logo
it: Carica logo

en: Footer Text
it: Testo del Footer

en: Description
it: Descrizione

en: Headline
it: Titolo

en: Page title
it: Titolo pagina

en: Support
it: Assistenza

en: Fruitful Code projects
it: Codice dei progetti Fruitful

en: Pro version
it: Versione Pro

en: Exclude pages
it: Escludere le pagine

en: Custom CSS
it: CSS personalizzato

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Google Web Fonts
it: Fonts Web di Google

en: Standard Fonts
it: Fonts Standard

en: Save changes
it: Salva le modifiche
